Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Kirurg Janez Svet operira enega do dva bolnika z žolčnimi kamni na dan
Slabe in dobre novice. Zdravnik Miran Brvar (CKTF), kemičarka Tanja Koleša (ARSO), fizik Alberto Gonzalez Ortiz (EEA)
O satiri, oddaji Kaj dogaja, o Tilnu Artaču
Petek in sobota sta zabavna dneva: na Radiu Slovenija je Radio Ga – Ga, na Televiziji Slovenija pa Kaj dogaja. Ker je od silvestrske epizode minil že skoraj mesec dni, satirično oddajo Kaj dogaja mnogi že pogrešamo. Da bi čas hitreje minil, Iztok Konc na Nočni obisk ni povabil odličnih Tilna Artača ali Admirja Baltića in tudi Igorja Bračiča ne. V noči s sobote na nedeljo bo njegova gostja glavna ženska predstavnica, izvrstna sovoditeljica, igralka v žajfnici in back vokalistka Alenka Marinič. Kaj se dogaja v zakulisju oddaje? Kakšni so odzivi nanjo – kritike ali pohvale? In tudi zakaj je satira v današnjih časih celo potrebna?
Na prvem mestu so vitamini. Med obogatenimi živili pa prebivalci največkrat sežejo po tistih s probiotiki
Kaj storiti? Nasvet inženirke živilske tehnologije
Vprašanje je za marsikoga težko, čustveno, neprijetno, ali celo izzivalno.
Ali je pred Evropo in Slovenijo nov velik val epidemije? Kakšno nevarnost pomeni eksplozija okužb na Kitajskem?
Izguba mišične mase je eden glavnih vzrokov za zmanjšane telesne sposobnosti v starosti, pravi profesor s Fakultete za šport dr. Vojko Strojnik. Opozarja na študije, ki so pokazale, da nizko intenzivna telesna dejavnost ni zadostna. Šele zmerna aktivnost zmanjša napredovanje krhkosti v nekaterih starostnih skupinah, intenzivna pa prav pri vseh. In kako naj v starejših letih poskrbimo za svoje mišice, za njihovo formo in moč, bo povedal dr. Strojnik v Svetovalnem servisu. Pišite ali pokličite v živo – v sredo po osmi uri zjutraj v Jutru na Prvem.
V dveh letih odkrili kar dvakrat, celo trikrat več otrok s kroničnimi črevesnimi boleznimi
Prejemnika letošnjih velikih Krkinih nagrad za raziskovalno delo
Razprava z zdravniki: Neno Kopčavar Guček, Matejem Cimermanom, Markom Nočem in Primožem Rožmanom. Ali zdravniki še lahko delujejo po Hipokratovi prisegi in v dobro pacientov? *Kam greš slovenska medicina?
Sladkorna bolezen: Celice trebušne slinavke komunicirajo s pomočjo kalcija
Zakaj v Sloveniji skoraj nihče več ne nosi zaščitne maske? Ali si sploh še kdo razkužuje roke? Kaj pa testira? Čeprav smo v ponedeljek zabeležili 3.038 novih okužb s koronavirusom in je bilo zaradi covida hospitaliziranih 119 oseb, se večina vede, kot da korone ni več. Kar pa ne drži, pravi infektolog prof. dr. Janez Tomažič z Infekcijske klinike v Ljubljani. Kako naj v prazničnih dneh ravnamo, da se ne bomo okužili? Kaj lahko storimo, da bo druženje varno? Komu dr. Tomažič še vedno priporoča cepljenje in zakaj se na novi koronavirus lahko testiramo tudi sami? Dr. Janez Tomažič bo na naša in vaša vprašanja o omikronu, covidu in težavah, ki jih povzroča, odgovarjal v Svetovalnem servisu. Pišite ali pokličite! V četrtek po osmi uri v Jutru na Prvem.
O stanju na intenzivnem covidnem oddelku v Mariboru
Vaško situlo so našli v grobu bogatega vladarja
Slovenska filantropija je lani združila dvajset tisoč ljudi
Kadar beseda nanese na pomoč ljudem v stiski, marsikdo izpostavi Slovensko filantropijo. To je človekoljubna organizacija, pri kateri zagovarjajo solidarnost, spoštovanje soljudi in narave, strpnost, enakopravnost in enake možnosti za vse. Prostovoljstvo, medgeneracijsko sodelovanje, migracije, pro bono ambulanta: lani so s svojimi programi združili in pomagali dvajset tisoč ljudem. Slovenska filantropija deluje po celi Sloveniji: v Črnomlju in Metliki, v Ljubljani in Mariboru, v Žalcu in Logatcu ter v Murski Soboti in Kopru.
Radiolog Igor Požek s Klinike Golnik opozarja na posebnosti nekaterih pljučnic
V izolski bolnišnici se z relativno novim posegom lotijo tudi največjih trebušnih kil