Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Uredništvo glasbenega in razvedrilnega programa

Rudi Pančur

9 prispevkov



27.6.2022

Prosti čas ali počitnice polne aktivnosti?

Šolsko leto je za nami in spričevala, ki so prinesla veselje ali razočaranje, so doma. Najbrž se je pri nekaterih starših že polegla tudi slaba volja. Začele so se počitnice in tudi večno vprašanje za starše, kakšne naj bodo: naj otrokom pustijo prosti čas, da si ga organizirajo po svoje, ali naj poskrbijo, da ne bo dolgočasja in da bodo počitnice polne aktivnosti. Vse se reši, če se starši in otroci dobro razumejo. Kaj pa, če se ne? Če je odnos poln sporov in nerazumevanja? Kako rešiti ta problem? O tem Darja Groznik z gostjo Leonido Mrgole, partnersko in družinsko svetovalko.


5.6.2022

Mlade planinke in planinci so organizacijsko povezani že 66 let

Na mladih stoji svet tudi v gorah, zato smo tokratno oddajo obarvali povsem mladinsko – sprehodili smo se skozi vzgojo mladih planincev z Urško Stritar, ki je med drugim povedala, kaj otroke v gorah najbolj pritegne in kako jih prepričati za obisk tako imenovanega nekoristnega sveta. Osrednji gost oddaje dr. Uroš Kuzman, ki ga poznamo predvsem kot profesorja matematike na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani in kot stand-up komika, je Alešu Ogrinu razložil, da ima za veliko najpomembnejših stvari v njegovem življenju največ zaslug prav planinstvo. Dr. Peter Mikša v zgodovinskem delu oddaje razkriva povezanost med mladimi in gorami, ki sega v sam začetek obstoja človeštva.


1.5.2022

"Paklenica je bila za Slovence vedno poseben kraj"

Majsko oddajo v Navezi začenjamo s pogovorom s predsednikom Planinske zveze Slovenije Jožetom Rovanom, ki je prejšnji mesec dobil tako rekoč soglasno podporo za svoj drugi mandat na tej funkciji. Preverili smo, kakšne spomine na prvomajske kresove in prireditve imata oskrbnika Miha Ledinek s Šmarne Gore in Tomaž Rantah s Tončkovega doma na Lisci, dr. Peter Mikša pa v svojem prispevku opisuje fenomen Paklenice v Dalmaciji, za slovenske plezalce ikoničnega kanjona, ki ima največji obisk prav med prvomajskimi prazniki.


3.4.2022

"Nejcu je bilo življenje v dolini brez veze"

Aprilsko oddajo V navezi začenjamo s pogovorom s prejemnikom nagrade za življenjsko delo v alpinizmu, Dušanom Kukovcem, sicer pa je tokratna oddaja skoraj v celoti posvečena 70. obletnici rojstva legendarnega slovenskega alpinista Jerneja Zaplotnika - Nejca, rojenega 15. aprila 1952. O njem smo se pogovarjali z Marijo in Andrejem Štremfljem ter Mojco Zaplotnik Jamnik. Dr. Peter Mikša je Nejca Zaplotnika postavil ob bok največjim imenom svetovnega alpinizma in ovrednotil njegov plezalni opus. Oddaja prinaša tudi pregled dogajanja za gornike najbolj ključnih dogodkov preteklega meseca in napoved vsega tistega, česar ne smete zamuditi v mesecu aprilu.


6.3.2022

Olimpijske medalje so nekoč podeljevali tudi alpinistom

V marčevski oddaji se skoraj vse vrti okoli turnega smučanja. V navezo je Aleš Ogrin povabili selektorja slovenske turno smučarske reprezentance, Roberta Pritržnika, s katerim sta predstavila to po novem tudi olimpijsko disciplino. Med 9. in 13. februarjem je v španskih Pirenejih potekalo evropsko prvenstvo v tekmovalnem turnem smučanju. Naš najboljši tekmovalec je bil hkrati tudi najmlajši udeleženec naše reprezentance, Maj Pritržnik, ki je osrednji gost tokratne oddaje. Dr. Peter Mikša je tokrat temi oddaje primerno pripravil vpogled v zgodovino alpinizma na olimpijskih igrah. Oddajo kot vedno zaključuje pregled za gornike najbolj ključnih dogodkov minulega meseca in napoved dogajanja v mesecu marcu.


6.2.2022

"Aconcagua je čakala na pogumne Slovence!"

V februarski oddaji smo V navezo povabili vrhunskega alpinista, turnega smučanja, padalca in zdravnika Iztoka Tomazina, ki je pravkar napisal knjigo Na meji, v kateri pa ni govora samo o mejah na zemljevidih, ampak se avtor sooča predvsem z mejami drugih vrst. Aleš Ogrin se je z gorskim reševalcem Matjažem Šerkezijem podal v visokogorje in preveril, kako ugotovimo varnost snežne podlage, da nas ne bi presenetil plaz ter na kaj vse moramo biti pozorni, ko se odpravljamo v tako imenovani nekoristni svet pozimi. Dr. Peter Mikša je pripravil vpogled v zgodovino prve slovenske odprave na Aconcaguo, ki je odprla vrata številnim uspehom slovenskih alpinistk in alpinistov v Patagoniji. Oddaja prinaša za gornike najbolj ključne dogodke minulega meseca in napoveduje dogajanje v mesecu februarju.


13.7.2021

Podobe Japonske

Koničiva, Japonska! Na Prvem vam postrežemo z instantnimi rezanci, preberemo haiku, vas navdušimo nad robotiko in se sprostimo v onsenu.


22.2.2019

Slovencem po svetu

Vsak petek ob 21.05 se eno uro družimo z okoli 500 tisoč rojaki in njihovimi potomci, ki živijo po svetu. To so ekonomski emigranti iz konca 19. in začetka 20. stoletja, tisti, ki so se izselili iz domovine iz političnih oz. ideoloških razlogov in zadnje čase bolj in bolj ljudje, ki pri izbiri svoje poklicne poti ne poznajo jezikovnih in državnih meja. Oddaja je zanje stik z domovino, za nas, ki živimo tukaj, pa mozaik o življenju in delu Slovencev po svetu.


29.1.2016

Prešeren s kvotami ne bi nikoli napisal Sonetnega venca

Sinoči so poslanci državnega zbora v tretjem branju potrdili spremembe medijskega zakona, s katerimi so določili kvote slovenske glasbe, predvajane v radijskih programih. Poleg ugotavljanja političnih ozadij in vplivanja na uredniško politiko radijskih programov, ugotavljanja matematičnega ozadja izračunavanja kvot ter deklarirane dobronamembnosti predlagatelja pa se lahko na kvote ozremo vsaj še z glasbenega vsebinskega vidika. Komentar Rudi Pančur.


Domov V živo Podkasti Spored Kontakt