Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Sindikati so zadovoljni z napovedjo vlade, da po reformi v javnem sektorju ne bo več plač, nižjih od minimalne. Pozdravljajo tudi napoved pogajanj o odpravi plačnih nesorazmerij. Brez 600-evrskega dodatka k plačam pa bodo, kot kaže, za zdaj ostali sodniki in tožilci. Vlada je namreč predlog zaradi pripomb zakonodajno-pravne umaknila iz procedure. Druge teme: - Spomladi pričakovati podražitev vrtcev; mestne občine še brez odgovora vlade na poziv k financiranju višjih plač zaposlenih - Osrednja obrestna mera v evrskem območju po današnji odločitvi Evropske centralne banke o 0,5 odstotnem zvišanju na najvišji ravni po novembru 2008 - Ursula von der Leyen z ekipo evropskih komisarjev na obisku v Kijevu, Bruselj pred obletnico začetka invazije na Ukrajino z novim svežnjem sankcij proti Rusiji
Končal se je enoletni projekt, ki ga je organizirala Založba Beletrina, »Meje mojega jezika niso meje mojega sveta«. Pridružilo se mu je več kot 40 gluhih in naglušnih udeležencev iz Društva gluhih in naglušnih Ljubljana, Mestnega društva gluhih Ljubljana, Društva oseb z izgubo sluha Dolenjske in Bele krajine ter Društva gluhih in naglušnih Severne Primorske. Projekt je bil namenjen temu, da se kultura, s poudarkom na literaturi, približa ljudem z okvarami sluha. Udeležence so spodbudili, da se še sami preizkusijo v ustvarjanju poezije in proze v slovenskem znakovnem jeziku. Več pa v prispevku Petre Medved.
Zdaj pa nekaj besed o gostovanju oz. prezimovanju milijonske jate pinož v Sloveniji. Po štirih letih smo letos v Sloveniji ponovno priča temu veličastnemu dogodku. Nazadnje je 2-5 milijonska jata pri nas prezimovala v zimi 2018/19. Takrat so prenočevale v gozdu blizu kraja Polšnik, letos pa so za svoje prenočišče izbrale gozd v bližini vasi Bočna. Maks Sešlar, član Društva za opazovanje in preučevanje ptic Slovenije se je podal na pot iskanja jate – kako jim je sledil, kako je sploh vedel, da so prišle, od kod prihajajo in kaj jih pritegne na prezimovališču, je povedal Cirili Štuber.
Drugi poudarki: - Stanovanjski sklad zagotavlja, da so merila izbire najemnikov v Mariboru jasna in pregledna - V Kozjanskem parku se zavedajo pomena mokrišč in njihovih prebivalcev; v okviru mednarodnega projekta skrbijo za velikega pupka - V nizu prireditev ob 60-letnici Slikarske kolonije Izlake Zagorje tudi razstava v novi galeriji Medija v Zagorju
Sindikati javnega sektorja pozdravljajo včerajšnjo napoved premierja Roberta Goloba, da po plačni reformi v javnem sektorju ne bo nižje plače od minimalne. Veseli jih tudi napoved čimprejšnjih pogajanj o odpravi plačnih nesorazmerij. Sindikalist Branimir Štrukelj pričakuje, da bo vlada v kratkem predstavila predloge reforme. Danes pa je vlada umaknila predlog o začasnem dodatku sodnikom in državnim tožilcem. Nekaj drugih poudarkov oddaje: - Dolgoletne zaporne kazni za 4 pomočnike terorističnega napadalca na Dunaju iz leta 2020 - Srbi razdeljeni v zvezi z neuradno vsebino francosko-nemškega načrta za odnose med Srbijo in Kosovom - Je obstoj malih smučišč ogrožen zaradi nerazumnih pravil za obratovanje?
Gospo Tatjano Leskošek Denišlič smo spoznali že pred dobrima dvema letoma, ko je sodelovala na natečaju Mestne knjižnice Ljubljana v sodelovanju s knjižnicami Osrednjeslovenske regije Zgodbe mojega kraja, vendar smo se zaradi epidemije pogovarjali le po telefonu. Natečaj je namenjen starejšim od 60 let, takrat so zbirali zgodbe o tem, kako so nekoč preživljali počitnice. Ker pa gospa Leskošek Denišlič izredno rada piše in, kot bomo slišali, rada sodeluje na različnih natečajih, je seveda svojo zgodbo poslala tudi lani, ko je bila osrednja tema Kako smo se nekoč zabavali. Njena zgodba z naslovom Naša zabava je bila radodarna narava je bila zmagovalna! Najprej bomo izvedeli, kako so se nekoč zabavali otroci.
Kirurg Janez Svet operira enega do dva bolnika z žolčnimi kamni na dan
V tretji, zadnji epizodi mini serije zgodb in spominov psihologinje Mete Kramar, bomo spoznali prvo slovensko pedopsihiatrinjo, pogledali na svet psihoterapije danes in se s sogovornico še enkrat sprehodili skozi desetletja izkušenj, dela, učenja in vtisov. Kaj je Meti Kramar najbolj ostalo v spominu, za kaj je najbolj hvaležna in kaj bi rekla tista najstnica Metka, ki se je kmalu po drugi svetovni vojni vpisala na študij psihologije, danes? Pripravlja: Mojca Delač.
Vladna koalicija je na vrhu začrtala temelje plačne reforme v javnem sektorju. Po besedah premiera Roberta Goloba je cilj, da ne more biti več plač pod minimalno plačo. V koaliciji obljubljajo tudi ukrepe za nižje stanovanjske najemnine. V treh letih bi poskrbeli za zgraditev po 3 tisoč najemnih stanovanj na leto. Druge teme: - Kako rešiti pomanjkanje kadra v zdravstvu - o tem bo tekla beseda na seji strateškega sveta za zdravstvo. Učinki povečanega vpisa na medicinski fakulteti bodo vidni šele čez 10 let. Med kratkoročnimi ukrepi je administrativna razbremenitev zdravnikov in kot pravi dekan ljubljanske medicinske fakultete Igor Švab, so tam, kjer je medicinska družina pomemba, družinski zdravniki med najbolje plačanimi v zdravstvenem sistemu. - Evropska komisija, sicer ne v polni zasedbi, odhaja na obisk v Kijev. V ospredju bo približevanje Ukrajine Uniji. Bruselj naj bi sicer razblinil upanje o skorajšnji včlanitvi, bo pa obljubil nadaljnjo finančno in vojaško pomoč. - Košarkarji Olimpije so z zmago nad Venezio v evropskem pokalu prekinili niz porazov in ohranili kanček upanja na preboj v končnico.
Planica se je preoblekla v povsem novo podobo. FIS Svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju Planica 2023 je največji športni dogodek v zgodovini Republike Slovenije. Polovico milijarde ljudi po vsem svetu bo slika iz Planice dosegla s pomočjo 130 televizijskih kamer in 2000 predstavnikov medijev. Pričakujejo kar okrog 150 tisoč obiskovalcev iz 70 držav.