Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Domače zabavne zvoke v eni najstarejših glasbenih oddaj Radia Slovenija lahko zvesti poslušalci sledijo že sedem desetletij. Njena izvirnost se skorajda ni spremenila. V njej predstavljajo kakovostne, starejše in seveda tudi mlajše ansamble. Doslej se je izmenjalo šest urednikov, do upokojitve oktobra 2015 ga je več kot trideset let pripravljala glasbena urednica Irma Rauh, sedaj pa je njeno delo prevzel glasbeni urednik Tomaž Guček.
Prvi četrtek v mesecu je in kot po navadi poslušate arhivske posnetke iz bogate zakladnice Radia Slovenija. Igrajo in pojejo vam: citrar Miha Dovžan; Ansambel Braneta Klavžarja; Ansambel Galop; Ansambel bratov Avsenik; Jože Galič in glasba iz Slovenije; Koroški akademski oktet; Avgust Stanko s pevko Milko Vrhunc; citrar Karli Gradišnik; Ansambel Vilija Petriča; Slovenski oktet; Oktet Suha; Ansambel Štirje kovači; Ansambel Saša Avsenika z Gregorjem Avsenikom; Ansambel Fantje treh dolin; Mitja kvintet; Vokalni kvintet Gorenjci; Ansambel Ano ur'co al' pej dvej; Kvartet bratov Boštjančič in kitarist Marko Feri v duetu s harmonikarjem Zoranom Lupincem. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Tokrat, čeprav z majčkeno zamudo praznujemo, in sicer okroglih osemdeset let priljubljenega pevca zabavne in narodnozabavne glasbe Alfija Nipiča. 17. septembra leta 1944 je Mariborčan privekal na svet, njegova glasbena kariera pa traja že petinšestdeset let. Ob praznovanju osemdeset letnice so mu prejšnji teden pred njegovim muzejem v Jarenini, kjer sedaj živi, pripravili pravo presenečenje. Igralo in pelo mu je preko sto muzikantov, gasilci pa so mu pripravili mlaj in vodomet. Čestitkam ob okroglem jubileju se seveda pridružujemo sodelavci oddaje Četrtkov večer domačih pesmi in napevov, vas spoštovane poslušalke, cenjeni poslušalci pa sedaj prepuščamo žametnemu glasu Mariborčana, Štajerca in pa seveda večnega muzikanta Alfija Nipiča.Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
V prejšnji oddaji smo se spomnili, da je minilo pet let, kar nas je konec julija leta 2019 zapustil Tine Lesjak, skladatelj, harmonikar, pevec, zbiratelj in poustvarjalec ljudskih pesmi. Tokratni četrtkov večer pa posvečamo prav tako pred petimi leti preminuli Faniki Požek, besedilopiski, ki je s svojimi tenkočutnimi besedili ozaljšala viže številnih narodnozabavnih ansamblov, tako starejših, predvsem Ansambla Lojzeta Slaka, kot mlajših glasbenih zasedb. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Pet let je minilo, kar nas je konec meseca julija leta 2019 zapustil Tine Lesjak, skladatelj, harmonikar, pevec, zbiratelj in poustvarjalec ljudskih pesmi, ki ga je odlikovala skromnost in iskrivo ljudsko igranje in petje. Rodil se je 21. junija 1957 v veliki kmečki družini v Kotu nad Oplotnico, po domače »Pri Jüblarjevih«. Tokrat v spomin nanj in njegovo glasbeno ustvarjanje poslušate majhen del bogatega glasbenega izročila, ki ga je Tine Lesjak ustvaril. Bodisi sam ali v sodelovanju z njemu ljubimi Oplotničani, predvsem pa z ansamblom Bratje iz Oplotnice, ki zapolnjujejo večino tokratnega Četrtkovega večera domačih pesmi in napevov. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Obisk gora je najlepši meseca avgusta in septembra, vsaj tako pravijo poznavalci. Mi se v gore tokrat odpravljamo z glasbo iz bogatega arhiva Radia Slovenija, ki vam jo igrajo in prepevajo: Kvartet Spev; Ansambel Avsenik; Ansambel Vita Muženiča; Ansambel Lojzeta Slaka; Ansambel Zadovoljni Kranjci; Ansambel Veseli planšarji. Ansambel Nika Zajca; Ansambel Borisa Kovačiča; Ansambel Franca Miheliča; Ansambel Braneta Klavžarja; Trio Andreja Blumauerja; Ansambel Janeza Goršiča; Ansambel Toneta Rusa in Ansambel Pavla Kosca. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Konec meseca je in nadaljujemo s serijo ponovitev živih oddaj iz leta 2016. Tako smo 30. junija tega leta v studiu 13 gostili Ansambel Saša Avsenika. Povod za takratno povabilo v studio je bila zgoščenka, ki je izšla meseca aprila tega leta, njen naslov pa je Bi b’la moja. Kako je ansambel zvenel v takratni zasedbi, boste izvedeli v tokratnem Četrtkovem večeru domačih pesmi in napevov. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Oddaje Gremo plesat nastajajo od leta 2008. Glasbena urednica Smilja Baranja na koprskem radiu je eno izmed januarskih posvetila obletnici Četrtkovega večera domačih pesmi in napevov. Posnetek je nastal oktobra lani v Mengšu. Kako je vse skupaj zvenelo iz koprske perspektive, boste slišali v tokratni reprizi. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija, Četrtkov večer, že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Maja je ob sedemdesetletnici Ansambla Štirje kovači glasbeni urednik Tomaž Guček v studiu gostil ženo vodje ansambla Hermino Šegovc. Tokrat poslušate reprizo te oddaje. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Konec maja smo vam ponudili v poslušanje skladbe ansambla bratov Avsenik v simfonični preobleki. Takrat ste slišali Simfonični orkester naše RTV-hiše, tokrat pa bo na sporedu Alpski kvintet z Godbo in Godalnim orkestrom Alenke Semeja. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Maja letos nas je zapustil harmonikar in vodja ansambla bratov Poljanšek Rudi Poljanšek. Ob štiridesetletnici ansambla leta 2013 je takratna urednica oddaje Irma Rauh z njim posnela oddajo in krajši pogovor, ki ga boste danes slišali Rudiju Poljanšku v spomin. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
V juliju ste poslušali reprize treh oddaj, ki smo jih septembra lani posvetili “slovenskemu citrarju” Mihi Dovžanu. Leta 2016 ga je glasbeni urednik Tomaž Guček skupaj z bratom Ivetom zadnjič gostil v Četrtkovem večeru domačih pesmi in napevov. Reprizo te oddaje poslušate tokrat. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Avgusta lani je okroglo obletnico praznoval “slovenski citrar” Miha Dovžan. Letos ga žal ni več med nami. Poslovil se je konec letošnjega meseca maja. Ostajajo pa zvoki njegovih citer, ki smo jih v mesecu septembru lani poslušali v ciklu treh oddaj, posvečenih njemu. Tokrat poslušate reprizo tretje, zadnje izmed njih. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najkakovostnejše zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Avgusta lani je okroglo obletnico praznoval “slovenski citrar” Miha Dovžan. Letos ga žal ni več med nami. Poslovil se je konec letošnjega meseca maja. Ostajajo pa zvoki njegovih citer, ki smo jih v mesecu septembru lani poslušali v ciklu treh oddaj, posvečenih njemu. Tokrat poslušate reprizo druge izmed njih. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najkakovostnejše zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Člana zasedbe Spopad harmonik Miho Debevca in Tomaža Rožanca smo gostili 26. maja leta 2016. To je bila peta zasedba v seriji živih Četrtkovih večerov domačih pesmi in napevov iz studia 13 Radia Slovenija, ki so glasbeno bogatili zadnje četrtke v mesecu vse do decembra lani. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Kaj je ob tokratnem poletnem solsticiju lahko bolj romantično in ušesom prijetnejše kot melodije Slavka in Vilka Avsenika, obogatene z zvokom Simfoničnega orkestra RTV Slovenija ter različnimi vokalnimi in instrumentalnimi solisti? Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najkakovostnejše zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Tokrat se bomo posvetili skladbam, ki opisujejo letni čas, ki je meteorološko že pri nas, datumsko pa nas od poletja loči še dober teden dni. Po izboru glasbenega urednika Tomaža Gučka bodo tako za vas igrali: Trio Vitala Ahačiča; Miha Dovžan, ki se je nedavno poslovil od nas; Ansambel ano ur’co al’ pej dvej; Alpski kvintet; Ansambel Spev; Ansambel Janeza Goršiča; Ansambel Braneta Klavžarja; Ansambel Golte; Ansambel Modri val; Poskočni muzikanti; Rudi Šantl; Ansambel Franca Miheliča; Ansambel Vesna; Ansambel Lojzeta Slaka; Ansambel Roka Žlindre; Ansambel Vita Muženiča, Ansambel Petra Finka in Ema Prodnik ob spremljavi Ansambla bratov Avsenik. Kar nekaj izvajalcev se bo torej zvrstilo nocoj in vsak po svoje bo opeval poletje in vse, kar ta letni čas prinaša lepega. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Oesmindvajsetega aprila leta 2016 smo v studiu 13 gostili Pajdaše. Takrat je o ansamblu glasbeni urednik Tomaž Guček zapisal: "Četrtkov večer domačih pesmi in napevov v živo z ansamblom Pajdaši, kvintetovsko zasedbo, katere člani so se "kalili" tudi z zvenečimi imeni tuje narodno-zabavne glasbe na odrih in turnejah onstran meje." V seriji "živih" oddaj so bili četrti po vrsti. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Meseca marca lani je petdesetletnico ustvarjalne poti praznoval Ivan Sivec, ravno na današnji dan pa praznuje petinsedemdeseti rojstni dan. Ob dobrih željah slavljencu vas vabimo k poslušanju oddaje, ki smo jo posneli takrat, Ivanu Sivcu pa pošiljamo iskrene čestitke ob njegovem jubileju in še na mnoga leta! Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najkakovostnejše zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
V tokratni oddaji poslušate pogovor glasbenega urednika Tomaža Gučka s pevko in ženo vodje Ansambla Štirje kovači Hermino Šegovc. In razlog, zakaj? Ansambel praznuje sedemdesetletnico nepretrganega delovanja (v Guinnessovo knjigo rekordov je vpisan kot najstarejši delujoči narodno-zabavni ansambel), njegov vodja in soustanovitelj Franc Šegovc pa ravno na dan oddaje šestnajstega maja oseminsedemdeseti rojstni dan. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodno-zabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodno-zabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najkakovostnejše zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.
Mesec maj je moral biti in je seveda še, kar naporen za glasbenike in besedilopisce, saj pesmi na to temo kar ne zmanjka. Izbor iz bogate zakladnice narodno-zabavnega glasbenega arhiva poslušate v tokratni oddaji. Najstarejša glasbena oddaja Radia Slovenija že več kot šest desetletij ohranja narodnozabavno izročilo in glasbo manjših vokalnih zasedb. Zajema iz bogatega radijskega arhiva, predstavlja novosti s tega področja, prinaša portrete pomembnejših ustvarjalcev narodnozabavne glasbe, enkrat na mesec pa tudi gosti najbolj kakovostne zasedbe, ki izvajajo svoje skladbe živo. Oddajo pripravlja glasbeni urednik Tomaž Guček. Vsak četrtek ob 20.00 na Prvem.